logo
  :: menu główne
  :: wyszukiwarka


18.03.2006r. - 300 WYDANIE NMP - WYNIKI KONKURSU
Wczoraj o północy zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń w konkursie wiedzy na temat Nocy Muzycznych Pejzaży. Wszystkim dziękujemy serdecznie za udział i gratulujemy dociekliwości oraz cierpliwości w odszukiwaniu odpowiedzi na nasze, nie ukrywamy, dość trudne pytania!
Jesteśmy bardzo miło zaskoczeni ilością nadesłanych przez Was zgłoszeń i mamy nadzieję, że mimo ich niemałej liczby udało nam się uniknąć pomyłek w liczeniu punktów :)

Oto prawidłowe odpowiedzi:
1. "Rock Malowany Fantazją" zagościł na antenie RMFu 5.01.1992.
2. Logo na naszej stronie zmieniało się dwa razy - obecne jest trzecim.
3. Poprzedni okrągły jubileusz obchodziliśmy oczywiście w nocy z 26 na 27 marca 2004
4. Najdłuższym prezentowanym podczas audycji utworem był "Dies Irae" grupy Devil Doll (46 minut i 27 sekund!)
5. Redaktor wita się z nami "bardzo ciepło i serdecznie" (z odpowiedzią na to pytanie nikt nie miał problemu :))
6. W 2004 roku zostały ocalone od zapomnienia 42 płyty. Uznawaliśmy również odpowiedź 43, choć podczas nocy jubileuszowej w 2004 roku w OOZ wysłuchaliśmy jedynie dwóch utworów zespołu Rare Bird.
7. Według naszych skrupulatnych obliczeń płyt ocalonych od zapomnienia dwukrotnie było 11: (przyznawaliśmy po jednym punkcie za każdy poprawny tytuł)
- Gracious "This is Gracious"
- Jesus Christ Superstar
- Khan "Space Shanty"
- Anglagard "Hybris"
- Klan "Mrowisko"
- Bubu "Anables"
- Sunday All Over the World "Kneeling at the Shrine"
- Gentle Giant "In A Glass House"
- Mainhorse "Mainhorse"
- UFO "One Hour Space Rock" (choć nie były to dokładnie takie same płyty ;))
- Sylvian/Fripp - "Damage"
8. Słuchacze wybierali płyty do OOZ 43 razy.
9. Najczęściej w NMP gościły utwory zespołu Marillion.
10. Na bezludnej wyspie redaktor Piotr Kosiński posłuchałby najchętniej Genesis - "Selling England by the Pound"

A teraz część najprzyjemniejsza... czyli do kogo powędrują nagrody :)
...
Zwycięzcą konkursu został... Piotr L. z Chełma BRAWA!!!

Po krótkiej naradzie jury zdecydowało, że nagrodzeni zostaną także: Grzegorz F. z Gdańska, Krzysztof D. z Wodzisławia Śląskiego, Piotr K. z Milanówka oraz Aga L. z Kęt :)

Gratulujemy i prosimy laureatów o kontakt mailowy! (Prosimy skorzystać z tego samego adresu, z którego wysyłaliście zgłoszenie do konkursu!) :)
05.03.2006r. - KONKURS!
Z okazji zbliżającego się 300. wydania Nocy Muzycznych Pejzaży zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie wiedzy na temat Nocy Muzycznych Pejzaży.
Wystarczy poprawnie odpowiedzieć na poniższe pytania:

1. Kiedy audycja "Rock Malowany Fantazją" pojawiła się na antenie RMFu?
2. Ile razy zmieniało się logo na stronie NMP?
3. Kiedy obchodziliśmy jubileusz 200 audycji NMP?
4. Podaj tytuł, wykonawcę i czas trwania najdłuższego utworu, jaki prezentowany był podczas NMP.
5. Jakimi słowami wita się z nami co tydzień redaktor Piotr Kosiński?
6. Ile było płyt OOZ w 2004 roku?
7. Które płyty gościły w OOZ dwukrotnie?
8. Ile razy słuchacze wybierali płytę OOZ?
9. Utwory którego zespołu gościły najczęściej na antenie podczas NMP? (nie bierzemy pod uwagę "Selvy")
10. Jaką płytę zabrałby ze sobą na bezludną wyspę redaktor Piotr Kosiński?

Do wygrania płyty-niespodzianki przygotowane przez redaktora Kosińskiego :)
Odpowiedzi przesyłajcie na adres pejzaze(at)gazeta.pl do czwartku, 16 marca 2006.
Spóźnionych zgłoszeń nie będziemy brać pod uwagę. W przypadku wielu prawidłowych odpowiedzi, zwycięzców wyłonimy przez losowanie.

04.05.2004r.
Publikujemy prace nadesłane na konkurs w sprawie nowego logo. Można je obejrzeć TUTAJ
27.03.2004r. - 200 WYDANIE NMP
Oto wyniki ankiety z okazji 200 wydań NMP na Wasze ulubione płyty, utwory i wykonawców. W ankiecie wzięło udział 120 osób. Jest to być może niewielka liczba, bo stanowi ok. 10 % osób zapisanych na newslettera. Z drugiej strony badania opinii publicznej na temat np preferencji politycznych przeprowadza się na tak zwanej "reprezentacyjnej liczbie ludności", która stanowi około 1000 osób, a co to jest przy prawie 40 mln mieszkających w tym kraju ;) Tak więc nasze wyniki można chyba śmiało uznać za reprezentatywne przynajmniej wśród "internetowej" części słuchaczy.

Trzeba zauważyć, że słuchaczE mają bardzo zróżnicowane zainteresowania muzyczne. Wsród ulubionych wymieniliście 93 wykonawców, 163 albumy i 211 utworów. Skutkowało to tym, że na poszczególne płyty czy utwory padało mało głosów, bo rozłożyły się one na tak wiele dzieł. Szczególna sytuacja miała miejsce w płytach ocalonych od zapomnienia. Można tam było wymienić tylko jeden album a ankietowane osoby wymieniły tych albumów aż 59 !!! Kilka głosów padło na płyty, które nigdy nie były prezentowane w cyklu, więc albo były to pomyłki, albo raczej życzenia ;) Tym samym zwycięzca tej kategorii wygrał dzięki ... 6 głosom :)

Oto wyniki ankiety. W trzech pierwszych kategoriach podajemy liczbę punktów, w ostatniej liczbę głosów. W przypadku równej liczby punktów o wyższej pozycji decydowała większa liczba osób głosujących:

WYKONAWCY:
1. Porcupine Tree - 226
2. Dream Theater - 84
3. Camel - 82
4. Marillion - 74
5. King Crimson - 51
6. Lacrimosa - 34
7. Anekdoten - 27
8. Abraxas - 23
9. Anathema - 23
10. Peter Gabriel - 21

ALBUMY:
1. "Scenes From Memory" Dream Theater - 57
2. "Signify" Porcupine Tree - 54
3. "Elodia" Lacrimosa - 41
4. "The Sky Movies Siedeways" Porcupine Tree - 38
5. "Out Of Myself" Riverside - 27
6. "The Power To Believe" King Crimson - 24
7. "In Absentia" Porcupine Tree - 21
8. "Stupid Dream" Porcupine Tree - 21
9. "Gravity" Anekdoten - 20
10. "Brave" Marillion - 20

UTWORY:
1. "The Sky Moves Sideweys" Porcupine Tree - 38
2. "This Is The 21st Century" Marillion - 31
3. "Russia On Ice" Porcupine Tree - 28
4. "Again" Archive - 26
5. "In Memoriam" Steve Hackett - 24
6. "Pokuszenie" Abraxas - 22
7. "Sad Rain" Anekdoten - 19
8. "One Last Goodbye" Anathema - 16
9. "When I Meet God" Marillion - 14
10. "Selva" Camel - 13

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA:
1. The Legendary Pink Dots "The Maria Dimension" - 6
2. Indian Summer "Indian Summer" - 5
. Genesis "Selling England by the Pound" - 5
. King Crimson "Starless And Bible Black" - 5
5. Black Sabbath "Vol.IV" - 4
. Rare Bird "Epic Forest" - 4
7. Van der Graaf Generator "Still Life" - 3
. Peter Gabriel "IV" - 3
. Richard Wright "Wet Dream" - 3
. Genesis "Wind And Wuthering" - 3


Dziękujemy wszystkim za udział w ankiecie.
28.02.2004r.
Nowy konkurs, ale bez nagród! ;) Niedługo 200 wydanie NMP. Z tej okazji chcielibyśmy poznać Wasze opinie nt. najważniejszych zespołów, albumów i utworów, jakie przewinęły się w audycji przez te niemal 6 lat. (akcja zakończona).
30.01.2004r.
Ogłaszamy konkurs na nowe logo naszej strony. Prace można nadsyłać do końca lutego na nasz adres mailowy. Zasady sa proste - logo powinno pasować do obecnej kolorystyki strony, posiadać wymiary odpowiadające obecnemu (tj. 778x120 pikseli; dopuszczalne są zmiany, z tym że szerokośc max. to 780, a wysokośc max. to właśnie obecne 120 pikseli). Chcielibyśmy aby logo zawierało w sobie dotychczasowe tło - czyli mrugające gwiazdki (dla ułatwienia plik z grafiką poniżej), ale nie jest to konieczne. Spośród nadesłąnych prac trzyosobowe jury wybierze i nagrodzi (płyta CD) najlepszą grafikę. Nazwisko lub pseudonim autora, będzie odtąd figurować w stopce naszej strony.
04.08.2002r.
My tu gadu-gadu ;) a tymczasem zakończyliśmy letni konkurs o zimnej Norwegii. Był to konkurs na systematyczne odwiedzanie strony. Za codzienne jej odwiedzanie i znajdywanie punktów na mapie czeka bardzo atrakcyjna, i mogę chyba to zdradzić, niezwykła nagroda. Ponieważ usunęliśmy już stronę o Norwegii poniżej dosłowny cytat z "regulaminu" konkursu.
---
Konkurs jest bardzo prosty. Na poprzedniej stronie jest mapa Norwegii. Należy znaleść na niej (na obszarze Norwegii) punkt wielkości 5 pikseli. Jego odkrycie objawi się otworzeniem sie nowej strony z rozwiązaniem konkursu w danym dniu. Pierwsza częśc "hasła" to po prostu data, druga to współrzędne punktu. Gdy już zbierzecie wszystkie rozwiązania (konkurs trwa 14 dni i kończy się 31 lipca) należy domyślić się trasy wycieczki po Norwegii Kosiaka. Punkty trasy będziemy podawać w przypadkowej kolejności. Gdy już stwierdzicie, że macie logiczne rozwiązanie konkursu wyślijcie nam swoje pomysły mailem (adres w dziale kontakty) w nastepujacej postaci: 20.07 - xxx,xx 28.07 - yyy,yy 18.07 - zzz,zz ... Czeka nagroda. W przypadku większej ilości prawidłowych rozwiązań zwyciezy ten, kto napisze ciekawszy opis państwa, będącego przedmiotem konkursu. Proste? No to do roboty, klikajcie w różne miejsca mapy i szukajcie punktów. Przypominam - każdego dnia (od czwartku 18 lipca do środy 31 lipca jeden punkt). Przysyłącie tylko ostateczne rozwiązanie wraz z opisem Norwegii (na wszelki wypadek). Powodzenia :)
18.07.2002r.
A może.. wybierzemy się do Norwegii??

12.05.2002r.
POSZUKIWANY, POSZUKIWANA !!!
Dziś w godzinach popołudniowych strona Nocy Muzycznych Pejzaży 'zaliczyła' 10000 odwiedzin. Uważni słuchacze zapewne usłyszeli, że Piotr Kosiński postanowił uhonorować nagrodą gościa numer 10000. Dziwnym zbiegiem okoliczności stało się tak, że jako 10000 i 10001 zalogowali sie na stronę... jej administratorzy :) W związku z tą nieoczekiwaną sytuacją postanowiliśmy nagrodą obdarzyć dwie osoby o numerach 9999 oraz 10002. Prosimy o pilny kontakt na adres pejzaze1@poczta.onet.pl internautę (internautkę) ze Stalowej Woli oraz Chorzowa, ktorzy w tym dniu odwiedzili stronę ok. godziny 13. Aby wszystko sprawnie załatwić, prosimy ich także o to, by jeszcze raz weszli na naszą stronę www.pejzaze1.prv.pl i napisali w mailu dokładną godzinę tych ponownych odwiedzin. Dziękujemy i gratoolujemy! NMPteam
08.05.2002r.
Ruszamy z pierwszym prawdziwym konkursem dla internautów, który ukazuje się na tej stronie !
Do wygrania są trzy podwójne zaproszenia na koncert zespołu Quidam, który odbędzie się 26 maja br. o godzinie 20.00 w Trójce.

PYTANIE KONKURSOWE:
Wymień co najmniej 5 utworów innych wykonawców, które Quidam wykonywał na koncertach lub umieścił na swoich płytach. Należy podać tytuł i oryginalnegop wykonawcę.

Wygrywają 3 pierwsze prawidłowe odpowiedzi, które należy wysłać na adres nmp@pro.onet.pl z tematem maila "Quidam - konkurs". Należy podać swoje imię, nazwisko oraz adres.

KONKURS ZAKOŃCZONY
Na koncert zaproszenia otrzymują :
- Bożena z Krakowa
- Bartek z Warszawy
- Jarek z Pionek

Jedna osoba zrezygnowała z wygranej z powodów osobistych. Jest to Marek z Łańcuta.
Konkurs z Rogerem Watersem w tytule został niespodziewanie rozstrzygnięty parę miesięcy wcześniej!! Prawidłową odpowiedź podał nasz Pozytywny Kolega, cytuję : "Roger Waters gral w zespole The Waterboys jak sama nazwa wskazuje zresztą :) poproszę o miejsce w pobliżu Rogera ale nie za blisko, blask jego talentu może mnie oślepić. 1 kwietnia 2002" Oczywiście, spełniamy wszystkie oczekiwania :) Gratoolujemy /NMPteam
Nadchodzi wiosna, a wraz z nią powiew świeżego powietrza i powrót uśpionej nadziei. Ta.. na pewno nie zawiedzie uważnych słuchaczy audycji.. Proszę być powiew
Jak co roku w audycji zorganizowany został plebiscyt w wyniku którego - spośród wszystkich płyt wydanych w 2001 roku - wybrana została ta najbardziej ulubiona przez słuchaczy ww. programu. Fragmenty czołowej dwudziestki zostały zaprezentowane podczas pierwszego w nowym roku wydania Nocy Muzycznych Pejzaży (w nocy z 12 na 13 stycznia 2002 pomiędzy 0:05, a 4:00). W plebiscycie wzięła udział rekordowa liczba uczestników! Oto pierwsza pięćdziesiatka zestawienia:

1. FISH Fellini Days
2. MARILLION Anoraknophobia
3. TOOL Lateralus
4. PENDRAGON Not Of This World
5. LACRIMOSA Fassade
6. NO MAN Returning Jesus
7. YES Magnification
8. TRANSATLANTIC Bridge Across Forever
9. PORCUPINE TREE Recordings
10. RPWL God Has Failed
11. DREAM THEATER Live Scenes From New York
12. RADIOHEAD Amnesiac
13. NICK CAVE No More Shall We Part
14. DEPECHE MODE Exciter
15. OPETH Blackwater Park
16. ANATHEMA A Fine Day To Exit
17. FLOWER KINGS The Rainmaker
18. TORI AMOS Strange Little Girls
19. RAMMSTEIN Mutter
20. KING CRIMSON Vrooom Vrooom
21. IQ The Seventh House
22. PETER HAMMILL What, Now?
23. ARK Burn The Sun
24. THERION Secret Of The Runes
25. PALLAS The Cross & The Crucible
26. MOSTLY AUTUMN The Last Bright Light
27. THRESHOLD Hypothetical
28. REM Reveal
29. STARSAILOR Love Is Here
30. STEVE HACKETT Live Archive
31. DEVIN TOWNSEND Terria
32. THE CULT Beyond Good And Evil
33. VARIOUS Leonardo - The Absolute Man
34. LENNY VALENTINO Uwaga jedzie Tramwaj
35. SYSTEM OF A DOWN Toxicity
36. ARENA Breakfast At Biarritz
37. BJORK Vespertine
38. MOONLIGHT Yaishi
39. DEREK SHERINIAN Inertia
40. OZZY OSBOURNE Down To Earth
41. BEYOND TWILIGHT The Devil's Hall Of Fame
42. TRANSATLANTIC Live In America
43. EVERGREY In Search Of Truth
44. ŚCIANKA Dni wiatru
45. SYMPHONY X Live At The Edge Of Forever
46. HAMADRYAD The Conservation Of Mass
47. AION Symbol
48. HENRY FOOL Henry Fool
49. STEVE HOWE Natural Timbre
50. LAURIE ANDERSON Life On A String

Ogłoszony został konkurs na odgadnięcie co najmniej 10 wykonawców, których utwory były prezentowane podczas audycji 29/30 grudnia 2001r. Swoje odpowiedzi można było przysyłać w czasie programu, lub w ciągu 5 następnych dni. Czas minął, najmądrzejsi już zdążyli się popisać wiedzą, a oto trudna 15-stka:

1. After Crying "Overture"
2. Anekdoten "Sad Rain"
3. Pink Floyd "Embryo"
4. Kate Bush "December Will Be Magic Again"
5. Babe Ruth "Black Dog"
6. Jimmy Nail "Lost"
7. Gun "Yellow Cab Man"
8. Red Jasper "The Night Visitor"
9. Mahavishnu Orchestra "You Know You Know"
10.Rare Bird "You're Lost"
11.Morte Macabre "Lullaby"
12.Skaldowie "Fioletowa dama"
13.For Absent Friends "Both Worlds"
14.Demon "Fever In The City"
15.Foxtrot "Monsoon"

Nazwiska zwycięzców i rozlosowanie nagród w Nocy Muzycznych Pejzaży 12/13 stycznia 2001r.
  :: menu #2

© 2002 - 2006 Noc Muzycznych Pejzaży. Wszelkie prawa zastrzeżone.
www.pejzaze.prv.pl
wykonanie: PPinki, Pendragon i Shesmovedon
logo: Iwona i Mirek Kielar
dziękujemy firmie Venco oraz serwisowi artrock.pl za udostępnienie miejsca na serwerze
strona istnieje od 2 stycznia 2002r.

nasze rocznice: 5.01.1992 - pierwsza audycja w RMF, 18/19.04.1998 - powrót audycji (tym razem w PR3)