logo
  :: menu główne
  :: wyszukiwarka17.11.2006r.
Zmieniliśmy adres strony na www.pejzaze.trojka.info. Dotychczasowy serwer (www.caladan.art.pl/~pejzaze) sprawiał zbyt wiele problemów, często padał akurat w piątki przed audycja, dlatego postanowilśmy się z nim rozstać. Swą pomoc zaoferował Gandalf (już chyba nie-Szary) i mamy nie tylko nowy serwer, adres, ale i nowego webmastera :) I znowu jest nas troje...
21.08.2006r.
Po około półrocznym okresie współpracy, z ekipą administracyjną postanowiła rozstać sie Shesmovedon. I znowu została nas dwójka, a właściwie to jestem sam, bo Ppinki nie ma za bardzo czasu, chociaż deklaruje zmianę w tym względzie...
27.03.2006r.
Zmieniliśmy adres mailowy - teraz można się z nami kontaktować pisząc na adres pejzaze(at)gmail.com
Oczywiście jeszcze przez jakiś czas będziemy odbierać maile wysyłane na stary adres :)
05.03.2006r.
Dodaliśmy nowy alias - póki co nie wyskakują reklamy :) www.pejzaze.hk.pl
15.01.2006r.
Administratorzy postanowili wziąć się za zimowe porządki ;) Nowi członkowie dołączają do NMP-Teamu, powiększa się nasz Skarbiec... Być może zauważycie kilka kosmetycznych poprawek, choć będą też zmiany zasługujące na miano operacji plastycznych ;)
Pozdrawiamy serdecznie!
18.11.2004r.
Proponujemy nową zabawę w ... listę przebojów !:) Głosować można na dowolną liczbę albumów. Data obok numeru listy to dzień do którego możecie oddawać głosy. Tego dnia ( w miarę wolnego czasu oczywiście ) poznamy i opubikujemy ostateczne wyniki.

Do topu awansuje 10 najpopularniejsyzch albumów a pozostałe będą oczekiwały na awans w poczekalni, podobnie jak to jest w LP3. Ale z poczekalni mogą w każdej chwili odpaść gdy tylko ukażą się jakieś nowe ciekawe albumy, które postanowimy włączyć do notowania. Usuniemy w ten sposób oczywiście albumy o najmniejszej ilości głosów w poprzednim tygodniu i może to być ich różna ilość w zależności od tego czy będą jakieś ciekawe nowości. Mogą być też przypadki, że nie włączymy żadnej płyty.
Z pierwszej dziesiątki album wypada na stałe jeśli któraś z płyt z poczekalni uzyska więcej głosów niż on. Żadna z płyt nie wraca z TOP 10 do poczekalni, tylko jest usuwana na stałe, natomiast do poczekalni moga wrócić płyty, które z niej wypadły, a nigdy nie były w TOP 10. Zasady są identyczne jak w LP3.

Niestey na razie bazujemy na systemie dotychczasowych sond, więc nie ma możliwości dodawania przez Was albumów; są też inne ograniczenia.

W pierwszym tygodniu proponujemy przekrój płyt z tego roku, w kolejnych bedą dodawane tylko nowe albumy. Głos (na dowolną liczbę płyt) można oddawać raz w tygodniu. Miłej zabawy!
25.09.2004r.
Nowa - żywsza grafika w księdze gości.
17.09.2004r.
Uznaliśmy za zbędne istnienie działu "Zapowiedzi". Od tej pory będą dostępne zapowiedzi tylko aktualnej audycji. Dział i tak nie był aktualizowany od kilku miesięcy, więc tak będzie najlepiej i wygodniej ;)
27.07.2004r.
Mamy 200 tys. odwiedzin !!! Z tej okazji nastąpiła zmiana licznika, gdyż poprzedni zaczął powodować wyskakiwanie reklam z obcymi stronami.
16.04.2004r.
Jak widać mamy nowe piękne logo :) Autorami są Iwona i Mirek Kielar z Krakowa. Serdecznie im dziękujemy i gratulujemy wygranego konkursu. Mamy nadzieję, że Kosiak się spisał i nagroda dotarla. Długo zwlekaliśmy z wyborem a następnie z publikacją, ale zbliża się szczególnay dzień (w właściwie noc) - 18/19 kwietnia, kiedy to Noc Muzycznych Pejzaży obchodzi swoej 6-lecie na antenie Trójki. Wkrótce zaprezentujemy pozostałe nadesłane prace.
27.03.2004r.
No i jubileusz mamy za sobą. Ale wkrótce przecież kolejny ! ;) Oprócz nocnej playlisty wrzucamy dziś wyniki ankiety, które to możecie znaleśc w dziale konkursy. Z okazji naszego święta w szeregi NMPTeamu włączyliśmy wszystkich oczekujących kandydatów, a jest ich prawie 30! Na naszej mapie witamy: Tczew, Pelplin, Świecie, Olsztyn, Nowy Tomyśl, Ostrów Wielkopolski, Jelenią Górę, Wodzisław Ślaski i Będzin.
28.02.2004r.
Oprócz playlisty z ostatniej audycji zamieszczamy 23 nowe wpisy do NMPTeamu wraz z naniesieniem ich na naszą nową mapkę. Może jeszcze nie zauważyliście, że po najechaniu myszą na czerwoną kropke pojawiają się pewne informacje :)

Wkrótce 200 wydanie Nocy Muzycznych Pejzaży. W związku z tym świętem zachęcamy do zajrzenia do działu Konkursy...
21.02.2004r.
W NMPTeamie pojawiła się mapka z zaznaczonymi miejcami, gdzie mieszkają słuchacze Pejzaży. Na razie są to osoby, które zgłosiły sie do Teamu i których dane można tam znaleść. Pozostali mogą zgłaszać się mailowo. Przy okazji informujemy, że jeśli ktoś czeka na pojawienie się w Teamie, to niestety nie doczeka się. Spowodowane jest to awarią dysku, gdzie czekały zgłoszenia. Przepraszamy za tę niedogodność i prosimy zapisać się jeszcze raz.

Przypominamy o konkursie na nowe logo strony. Został już tylko tydzień. Na zwycięzcę czeka nagroda w postaci płyty :)
23.01.2003r.
Nikt się nie spodziewał hiszpańskiej inkw...eee, khm, khm...Wielkiej Rewolucji Graficznej! :)
Ale ona w końcu, po kilku miesiącach zmagań np. o kolorki ;) nastała. Mamy nadzieję, że nowy wygląd Wam się spodoba. Nam natomiast nie odpowiada obecne logo, więc wkrótce ogłosimy konkurs na nowe logo - możecie już powoli się do tego przygotowywać. Być może nie ustrzegliśmy się jakiś błędów, np. nie działające menu. Prosimy o zgłaszanie tego typu błędów.
24.10.2003r.
Nowy układ menu. Zniknęły z niego pozycje literatura i recenzje, które zostały przeniesione do skarbca. Myślę, że taki ruch jest logiczny - nastąpiło połączenie w jednym miejscu tekstów, których i tak nie przybywa z różnych względów. Ponadto linki znalazły sobie miejsce w normalnym menu, a do nmpteamu można się szybciej dostać po zlikwidowaniu podziału na litery alfabetu.
wrzesień 2003r.
Pojawił się dział linki. Nie ma go w menu, ale można tam trafić ze strony głównej. Promujemy w nim ciekawe strony związane tematycznie z rodzajem muzyki prezentowanym w NMP.
2.07.2003r.
Od dzisiaj znikają zapisy naszych rozmów w kawiarence. Jeżeli ktoś chciałby sie zapoznać z tym, o czym gadamy podczas pejzażowych nocy, to może sobie sciagnąć archiwum zawierające prawie rok naszych rozmów. Plik (samorozpakowujące się archiwum o wielkości 1,25 Mb) jest TUTAJ
4.06.2003r.
Z przyjemnoscią informuję o powstaniu strony związanej z programem radiowym Jerzego Skarżyńskiego (Radio Kraków) pod adresem www.niezapomniane.prv.pl Strona ma pomóc w docieraniu do jeszcze większej ilości wiedzy muzycznej tych co znają audycje, a tych którzy jej nie znają pociągnie do poznawania muzyki...
14 i 15.05.2003r.
Na stronie dość duże zmiany. Pierwszego maja strona odświeżyła layout. Pojawiło się nowe logo oraz zmienilismy barwy czcionek na bardziej kontrastujące z tłem. Teraz dodaliśmy długo oczekiwaną nie tylko przez nas wyszukiwarkę utworów i wykonawców. Pojawiły się nowe teksty i zdjęcia w dziale Recenzje. No i najważniejsza zmiana. Strona zmieniła adres i znajduje się tam, gdzie do tej pory był tylko czat, czyli pod łatwiejszym i bardziej "naturalnym" adresem (aliasem) www.pejzaze.prv.pl
14.03.2003r.
No i stało się! Będziemy mieć naszą składankę pejzażową! Już za dwa tygodnie w wigilię kolejnych urodzin Trójki do sklepów trafi płyta z utworami, które cieszyły nasze uszy podczas wspólnych spotkań w ciągu minionych lat, które często wzruszały, poruszały, sprawiały, że może czuliśmy się lepsi? "Muzyczne Pejzaże" zawierać będą:

1. QUIDAM Sanktuarium 2002 (live) 9:15
2. THE FLOWER KINGS Stardust We Are Part 3 8:41
3. MORTE MACABRE Lullabye 7:52
4. STEVE HACKETT In Memoriam 7:35
5. HENRY FOOL Pills In The Afternoon 5:37
6. DREAM THEATER Home (radio edit) 5:32
7. RPWL Cymbaline 11:26
8. ANEKDOTEN Kiss Of Life 4:28
9. PETER HAMMILL A Way Out 7:04
10. QUIDAM Quimpromptu 9:24

..a teraz niespodzianka dla stałych bywalców Pejzażowej strony.. Płyty i kasety ze składanką ukażą się zapewne w większości sklepów, jednak tych ze słuchaczy, którzy zamówią ją z naszej strony czeka dodatkowy upominek w postaci cyrografu Mistrza Ceremonii złożonego na okładce wyżej wymienionej składanki. Zamówienia na płyty w cenie 39 zł i kasety 29zł (cena z kosztami przesyłki) należy składać pod adresem

nmp@radio.com.pl

/płyty i kasety zostaną przesłane za zaliczeniem pocztowym/

21.01.2003r.
Ujawniamy zdjęcia z 2 zlotu - "Sylwester w Ochotnicy".
11.01.2003r.
Po bardzo długiej przerwie ukazał się nowy tekst w dziale Recenzje. Swoimi przemyśleniami na temat albumu "In Absentia" postanowiła podzielić się z nami Marysia z USA. Zachowaliśmy oryginalną pisownię bez polskich znaków. Przy okazji zapraszamy wszystkich chętnych do umieszczania tekstów w tym dziale. Wystarczy napisac do nas maila. Zakres ograniczony jest oczywiście do szerokorozumianego rocka progresywnego.
24.12.2002r.
Zakończyliśmy naszą zabawę w wybór najbardziej ulubionej przez Was płyty roku 2002. Sonda cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Ogółem oddano aż 670 głosów, co jest rekordem naszej strony. Niewątpliwie działało tu pewne lobby "buraczane", o czym świadzczy nagły i zdecydowany przyrost głosów na pozycję nr 1 ;) No ale to tylko zabawa, więc uznajemy te wyniki :) Cieszymy się, że subiektywny dobór płyt do tej sondy był trafny. Tylo 5% głosujacych (31 osób) stwierdziło, że na zaproponowanej liście nie widzi "swojego" albumu roku. 11 osób (2% głosów) nie ma w tym roku ulubionej płyty.A oto wyniki:
pozycjagłosy%wykonawcaalbum
115523%Dream TheaterSix Degrees Of Inner Turbulence
210315%Peter GabrielUP
38413%Porcupine TreeIn Absentia
4629%CamelA Nod And A Wink
5396%ArchiveYou All Look The Same
6386%QuidamPod niebem czas
7355%The Flower KingsUnfold The Future
8345%Sigur Ros()
9142%Robert PlantDreamland
10122%HLive Body Live Spirit
-122%RPWLTrying To Kiss The Sun
12112%Spock's BeardSnow
13101%GalahadYear Zero
-101%PaatosTimeloss
1591%TresholdCritical Mass

18.12.2002r.
Z okazji zbliżajacych się Świąt Bożego Narodzenia wprowadziliśmy nowe "żywe" tło. Niech nam delikatnie mruga :)
A w dziale obok (Zapowiedzi) ważne informacje dla osób wybierających się na Sylwestra do Ochotnicy.
25.11.2002r.
Dzisiaj koncert The Flower Kings w Krakowie, więc czas zdjać już sondę na temat płyt tego zespołu. Tym razem proponuje zabawę w wybór najważniejszej, najbardziej ulubionej przez Was płyty mijającego roku. Co prawda na "Caladanie" już niedługo będzie można oddawać głosy na płyty roku, ale tam typuje się do 10 płyt, bez uwzględniania ich kolejności - wszystkie płyty otrzymują tym samym po jednym głosie. Nasza sonda dotyczy tej jedynej, dla Was najważniejszej. Oczywiście wybór jest subiektywny i ograniczony ze względów technicznych - tylko 15 płyt. Jeżeli nie ma tam "tej" płyty, to prosze wybrać przedostatnią możliwość.
09.11.2002r.
Przy okazji publikacji tekstu o Genesis zmieniony został układ Skarbca. Przypomina on teraz ten z Literatury.
24.10.2002r.
Od dziś mamy nową Księgę Gości. Stara zajmowała już zbyt dużo miejsca. Połączyliśmy w archiwum wszystkie Wasze wpisy (obecnie to już 3 księga). Jest to dla nas ułatwienie (w administrowaniu), gdyż od tej pory wszystkie komponenty (księga, sonda, subskrybcja i powiadamiacz) znajdują się u jednego dostawcy - 4free.pl
08.10.2002r.
Na stronie pojawił się zapis czatu, a w Skarbcu opis zespołu Indian Summer, którego płytę ocalimy od zapomnienia w najbliższą sobotę.
04.10.2002r.
Nowość na stronie - druga sonda - spowodowała niewielkie "przemeblowanie" strony głównej. Z okazji koncertów w Polsce The Flower Kings postanowiliśmy zorientować się w Waszych upodobaniach, stąd sonda na temat ulubionej płyty tego zespołu. Przypominamy o głosowaniu na najlepsze Waszym zdaniem 10 utworów Flower Kings. Głosy można oddawać mailem bezpośaquanio do Piotra Kosińskiego -> nmp@pro.onet.pl.
W skarbcu pojawił się zespół Rare Bird. Czas płynie szybko, koniec roku zbliża się dużymi krokami, wkrótce będziemy głosować na płytę roku 2002. Aby było łatwiej i żadne dzieło nie uciekło nam z pamięci publikujemy małą ściągawkę, którą będziemy uzupełniać o kolejne nowe pozycje. Link do ściągawki znajduje się w nocnym planie - płyta roku 2002.
03.10.2002r.
Najbliższa audycja zacznie sie o godzinie 2 i tak już niestety zostanie, miejmy nadzieję że jednak nie na dlugo...wiosna nasza ;) Co nowego na stronie? Ano nic takiego, poza tym, że pojawił się zapis czata z poprzedniego tygodnia. Taka nowość, o której zapomnieliśmy poinformować w tym miejscu. Jest też oczywiście nowa sonda.
25.09.2002r.
Nadeszła jesień. U nas na stronie także zapanowały klimaty jesienne. Wszystko przez lekką zmianę graficzną - teraz strona oparta została o ciepłe brązy. Mamy nadzieję, że ta zmiana przypadnie wam do gustu.
05.09.2002r.
Informujemy o nowym adresie mailowym --> pejzaze@caladan.art.pl
Dotychczasowy adres jeszcze przez jakis czas bedzie funkcjonować, ale prosimy o kierowanie poczty na ten podany powyżej.
16.07.2002r.
A może.. wybierzemy się do Norwegii ??
Tak, tak. Postanowiliśmy lekko zmodyfikować profil naszej strony. Od tej pory będziemy przentować nie tylko muzykę ale również kraje z których pochodzą nasze ulubione zespoły. Ponieważ nasz aquaaktor udał się na urlop do krainy Wikingów w pierwszej kolejności- Norwegia. A teraz niespodzianka. Wkrótce bedziemy umieszczać krótkie relacje Kosiaka z tego kraju !!! Od czego mamy w końcu kawiarenki internetowe ? Ogłosiliśmy także konkurs pod tytułem "Na tropie Kosiaka".
08.07.2002r.
Zdjęcia ze zlotu !!!
07.07.2002r.
Dzisiaj do Skarbca wpadła dyskografia zespołu Out Of Focus.
06.07.2002r.
Po okresie lekkiego zastoju spowodowanego koncertami i zlotami ruszamy ponownie do pracy nad stroną. Ponieważ nie będzie audycji 19/20 ani 26/27 lipca, mamy troszkę czasu na odrobienie zaległości. We wtorek (a moze już w poniedziałek) powiny pojawić sie zdjęcia ze ZLOTU. Jeśli ktoś robił zdjecia i ma już je wywołane to prosimy o kontakt, a na pewno także te umieścimy. Na film trzeba będzie niestety troche poczekać. Być może szybciej ukaże się w pewnej stacji telewizyjnej - info w księdze gości ;) W związku z założeniem nowego działu "zlot" lekkiej modyfikacji uległo menu, pojawiło się także kilka słów o prezentowanym ostatnio zespole Sky (to w dziale Skarbiec). Trwają prace nad Literaturą. Nie zrażajcie się tym, że jest tak dużo pustych odnośników. To tak specjalnie by autor widział ile jeszcze pracy przed nim, a jest tego ogrom :) Zapraszam do głosowania na płytę w cyklu "Ocalić od zapomnienia". Piotr Kosiński postanowił, że w wakacje będziemy wybierać spośrod tych bardziej znanych. Po wakazcach wrócimy do wyboru mniej znanych albumów, tak by każdy odpoczywający w wakacje miał szanse je usłyszeć.
01.06.2002r.
"Sea Shell And Stone"

Sea shell and stone
Surf rushes forward
to feel the shingle with fingers of foam
Search for the gold
Over the landscape the mouth of a lifeline unfolds
Smooth and round and brown
See how the sunshine creeps over thistle and down
Hillock and hump, hummock and clump and mound
I feel a lump, see a bump, hear a bulboba sound
Hollow and valley and shadow and dimple and hill
Glisten and glimmer and shimmer and sparkle and still
Sunlight is warming the land before your eyes
And the sunrise is on your side
And the sunshine is on your thighs
Lady of stone, you are alone
Lady of stone, you are alone"

W najbliższym programie królować będzie Rożowy Mistrz- Roger Waters. W cyklu ocalić od zapomnienia pojawi sie wybrany wiekszością głosów album "Music from the body". To będzie piękna noc. To będzie piękny koncert. Możemy spodziewać się sporej dawki różowych rarytasow! Już dziś zapraszamy! Niech Pink (hehe) będzie z Wami :)

24.05.2002r.
Zakończyliśmy głosowanie na płytę, którą chcemy ocalić 1 czerwca. Pierwszy raz odnotowliśmy tak zacięty pojedynek, z którego zwycięsko wyszła grupa Renaissence. Zagłosowało na nią dokładnie 1/3 osób. Na drugim miejscu Gentle Giant z 30 % poparciem, następnie East of Eden z 23%. Nawet ostatni w rankingu zespół Babe Ruth uzyskał przyzwoite 14 %. W sumie oddano 229 głosów. Szczegóły jak zwykle w archiwum sond. A w nowej sondzie macie do wyboru ... Rogera Watersa. Zadanie dla was to niemal salomonowy wybór ;)
17.05.2002r.
Szefowie firmy wynajętej do uzupełnienia wiadomości na tej stronie, po wylaniu innych z pracy, pragną poinformować, że ich także wywalono. Prace nad stroną dokończono w innym stylu, wielkim kosztem i w ostatniej chwili.

A może by tak skoczyć w tym roku na urlop do Szwecji?
16.05.2002r.
Raz jeszcze przepraszamy za niewłaściwe napisy. Odpowiedzialnych za wylanie z pracy, właśnie wylanych z pracy, również wywaliliśmy.

Łoś ugryzł kiedyś moją siostrę...
15.05.2002r.
Przepraszamy za planszę "STRAJK", jaka pojawiła się dzisiaj w godzinach popołudniowych, uniemożliwiając korzystanie ze strony. Osoba winna za całe zamieszanie została zmuszona do dokonania samokrytyki, a nastepnie do rezygnacji z dalszych prac nad stroną. Od tego momentu tworzyć ją bedziemy my - czyli Front Wyzwolenia Jeżozwierzy.
12.05.2002r.
Dziś w godzinach popołudniowych strona Nocy Muzycznych Pejzaży 'zaliczyła' 10000 odwiedzin. Po sprawdzeniu danych okazalo sie, ze mamy dwóch wygranych. Słuchacz( słuchaczka) ze Stalowej Woli i z Chorzowa ( jako 9999 osoba na stronie i 10002- miejsca 10000 i 10001 zajęli administratorzy strony..) Prosimy o pilny kontakt tych osob, ktore w tym dniu odwiedziły stronę (ok godziny 13): pejzaze1@poczta.onet.pl . Aby wszystko sprawnie załatwic prosimy równiez o wejście na stronę www.pejzaze1.prv.pl i napisanie w mailu dokładnej godziny tych odwiedzin. Dziękujemy i gratoolujemy! NMPteam

A tak przy okazji informujemy, że nareszcie ruszył projekt NMP Team. Zaglądajcie na stronę i wypełniajcie formularz. Czas byśmy się wszyscy poznali.
10.05.2002r.
Oto wyniki trochę dziwnej sondy: 91 głosów na UK, 73 na R.Wrighta, 36 na J.Lorda, 23 na Ch.Squire. Znalazła się grupa gorących fanów Richarda Wrighta, która w sposób niezbyt uczciwy chciała doprowadzić do zwycięstwa ich faworyta. Niestety za późno zauważyłem te ich poczynania. Za karę odjąłem połowę głosów na tego wykonawcę (w tym momencie było ich 110). Przyczynili się jednak do zastosowania pewnych blokad w sondzie, a wkrótce będą kolejne. Myślę że damy im jeszcze jedną szansę i niedługo tę płytę poddamy jeszcze raz pod głosowanie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wygrała w uczciwej walce.
Oczywiście jest już kolejna sonda. A wczoraj późnym wieczorem znaliśmy już playlistę dzisiejszej audycji.
08.05.2002r.
Dziś ruszamy z pierwszym konkursem. Jak widać warto zaglądać na stronę także w środku tygodnia. Jeżeli wszytko pójdzie dobrze, to wkrótce zagości na tej stronie nieustający konkurs, w którym nagrody otzymać będą mogli uważni internauci. Trzymajcie za to kciuki ;)
02.05.2002r.
Druga sonda przyniosła zwyciestwo płycie "Stratosfear" zespołu Tangerine Dream. Uzyskała ona 93 głosy, tj. 35 % poparcie. Ten album usłyszymy za tydzień w Nocy Muzycznych Pejzaży. W sumie oddano 269 głosów. Do ostatniej chwili trwała "walka" z Chrisem Squire, którego album "Fish Out Of Water" w pierwszych dniach głosowania prowadził. Khan i The Strawbs zdecydowanie odstawały od liderów. Szczegóły w archiwum sond.
W nowej sondzie dajemy jeszcze jedną szansę dwóm przegranym oraz dodajemy im do rywalizacji dwie nowe pozycje. Głosujcie.

UWAGA - głosowania kończyć się będą w czwartki w godzinach poranno-przedpołudniowych !!!
18.04.2002r.
Zakończyliśmy pierwszą w historii Nocy Muzycznych Pejzaży sondę umozliwiającą słuchaczom wybór płyty "do ocalenia". Wygrała płyta McDonald & Giles o tym samym tytule. Oddano na nią 1/3 głosów (168 spośród 504). Pozostałe wyniki możecie zobaczyć klikając na "zobacz archiwum" w nowej sondzie.
9.04.2002r.
Informujemy o nowym adresie mailowym do autorow tej strony. Wszelkie uwagi o zauważonych błędach lub niedociągnięciach, a także gdybyście chcieli umieścić jakiś tekst w dziale Recenzje, prosimy kierować na adres pejzaze1@poczta.onet.pl
6.04.2002r.
W tygodniku "Antena" (nr 13 z 2 kwietnia) ukazał się krótki artykuł o NMP. Oto jego fragment: "... Dla większości słuchaczy pora emisji stanowi wyzwanie. Ale akurat ten program broni się nawet w środku nocy - od lat ma wsród grupy sympatyków status niemal kultowy. Nic dziwnego, bo audycja prezentująca wyrafinowana muzykę z najbardziej artystycznego nurtu rocka to w dzisiejszych mediach zjawisko wyjątkowe... (gg)". Zachecamy do lektury całości, bo jest tam tez pewien "bonus" ;)
Co poza tym - dziś, niewątpliwie dzięki reklamie radiowej, strona pobiła swój rekord ogladalności :)
5.04.2002r.
Nic nie stoi w miejscu, trzeba się rozwijać...więc i my przechodzimy wiosenny retusz grafiki strony. Od dzis pojawiać się będzie więcej elementów interaktywnych. Na pierwszy ogień idzie sonda na temat płyty, którą chcecie ocalić od zapomnienia. Proszę głosować - decyzja należy do słuchaczy. I nie będzie to jednorazowy incydent, lecz nowa świecka tradycja ;)
30.03.2002r.

Z okazji tych zbliżających się.. tej całej masy kurczaków i zielono-żółtego szaleństwa, najbardziej kolorowych pisanek i najpiękniejszej wiosny na świecie życzy wszystkim wiosennie odświeżony NMPteam!
12.03.2002r.
Ponieważ poprzedni licznik przestał działać i nic nie zapowiada by zaczął, od dziś mamy nowy. Pojawił się nowy dział - Recenzje (zamiast "fotografii z oklaskami"), w którym na początek kilka słów o RPWL. Zapraszamy. Jeśli kto chciałby się z nami podzielić swoimi przemyśleniami na temat jakiej pejzażowej płyty, to może się z nami skontaktować, a my umieścimy jego tekst na stronie. Adresy skrzynek mailowych w dziale Kontakt.
08.03.2002r.
Z okazji Dnia Kobiet dla naszych wspaniałych i kochanych progfanek życzenia wspaniałych doznań muzycznych, a w prezencie - program wszystkich audycji od połowy roku 2000 ;)
01.03.2002r.
Ta wiadomość spadła jak grom z jasnego nieba. Po dwóch miesiącach niepewności, zrezygnowania mieszającego się z chęcią walki - już wiemy. Nasza ukochana audycja została uratowana. No ale nigdy nie może być za dobrze. Od 15 marca spotykać się będziemy w każdą noc z piątku na sobotę od godziny 2 w nocy do 6 nad ranem. Godziny typowe dla "psiej wachty", ale dobre i to. Jakoś trzeba przetrwać, a później zobaczymy ... Na razie trwamy, a autorzy strony po chwilach zwątpienia w sens tego wszystkiego przystępuja do wzmożonych prac nad stroną :)
10.02.2002r.
A co ja tam będę opowiadać długo... dziś oficjalne otwarcie strony. Do chwili ogłoszenia tego faktu na antenie radiowej strona zaliczyła ok. 320 odwiedzin.
LUTY 2002
Przygotowania do oficjalnego ogłoszenia otwarcia strony, które powinno nastąpić 10 lutego. Na razie o jej istnieniu wiedzą tylko wtejemniczeni ;) Trwaja pracę nad układem strony, pojawia się coraz więcej tekstów. Założona została nowa księga gości. Z wyjątkiem działu "Fotografie z obrazkami" działają w mniejszym lub większym zakresie wszystkie działy.
STYCZEŃ 2002
2 stycznia 2002 - z nowym rokiem rusza nasza strona. Początkowo site umieszczono na interii, gdzie przechodził swoisty okres prób i wypaczeń ;) Materiałów było mało. Więcej było w głowach autorów, którzy wciąż wpadali na nowe pomysły. W tym czasie trwały też prace nad poprawą wygladu strony. Pod koniec miesiąca przenosimy się na siostrzaną Planetę Caladan. Strona otrzymuje także licznik odwiedzin.
  :: menu #2

© 2002 - 2006 Noc Muzycznych Pejzaży. Wszelkie prawa zastrzeżone.
www.pejzaze.prv.pl
wykonanie: PPinki, Pendragon i Shesmovedon
logo: Iwona i Mirek Kielar
dziękujemy firmie Venco oraz serwisowi artrock.pl za udostępnienie miejsca na serwerze
strona istnieje od 2 stycznia 2002r.

nasze rocznice: 5.01.1992 - pierwsza audycja w RMF, 18/19.04.1998 - powrót audycji (tym razem w PR3)